Centrum Libros > Praktické rady

Praktické rady

Centrum je otevřeno pro všechny řidiče, kteří mají potřebu vlastního osobnostního nebo profesního růstu, chtějí si vyzkoušet jízdu v krizových situacích a dovědět se více o bezpečném ovládání vozidla !!!

Jak získat bližší informace o Centru?

Bližší informace Vám rády podaji naše kolegyně na telefonních číslech 732 894 914 nebo 776 202 634 nebo emailu info.centrum@libros.cz. Rády Vám odpoví na jakoukoli otázku týkající se provozu a rezervačního systrému Centra. Poradí Vám s termíny kurzů, mechanismem odečtu trestných bodů nebo jak se jednoduše a rychle přihlásit.

Aktuální info ze života Centra a spoustu fotek najdete na našem Facebook profilu.

Foto

Chci si Centrum vyzkoušet, chci se přihlásit

Do Centra se můžete jednoduše přihlásit na některý z termínu kurzů STANDART, MOTO nebo jiných. Navíc si můžete zakoupit kurz formou DÁRKOVÉHO POUKAZU. Všechny podrobnější informace Vám rady sdělí kolegyně na uvedených telefonních číslech, můžete využít emailu, facebooku nebo můžete Centrum navšítivit osobně.

Proč jezdit na Centru bezpečné jízdy?

Jízda na Centru s Vaším vozidlem pro Vás znamená vyzkoušet si svou duchapřítomnost, vlastní reakce na nenadálé podněty, které přináší silniční provoz. Prověříte sami sebe, zjistíte kvalitu jízdních vlastností svého vozidla a dozvíte se řadu rad a tipů jak se nenabourat nebo nenechat se nabourat. Ověříte si jak velká a nebezpečná může být rychlost 50 km / hod, jestli jste schopni odvrátit vzniklou krizovou situaci, vyhnout se vzniklé překážce, apod. Tyto situace Vám nasimulujeme v jednotlivých typech kurzů. Budou velmi věrohodné a korespondují s reálnou situaci, avšak za dodržení všech podmínek bezpečnosti.

Musím mít své vlastní vozidlo?

Určitě doporučujeme!!!

Ve vlastním ( nebo fiemním vozidle) cestujete spoustu kilometrů a jste tak odkázáni jen na něj. Musíte znát jeho jízdní vlastnosti a potřebujete se na něj spolehnout v jakékoli situaci včetně krizových. Nemusíte se obávat poškození vozidla, žádná z tréninkových disciplín neovlivní technický stav Vašeho vozu.

Jsem „motorkář“

Pokud vlastníte motocykl, jste zvláště vítáni!!!

Jedinečná technologie smykové desky (jediná v ČR). Systém specializovaných kurzů bezpečné jízdy pro majitele motocyklu vede zkušený instruktor, který je i motocyklovým kaskadérem. Zkušenosti z extrémní jízdy na motocyklu jsou pro „motorkáře“ neocenitelným přínosem. Nenaučíme Vás jezdit pouze na zadním kole, ale konfrontace jízdního extrému a bezpečné jízdy je nejlepší metoda jak jsi uvědomit fakt že řídíte motocykl. Motokurz začíná teorií řízení motocyklu, praktická část obsahuje ovládání motocyklu v malé rychlosti na malém prostoru a náročnost tréninku se zvyšuje. Vrcholem je jízda na smykové desce, kdy Vám zadní kolo motocyklu smyková deska „posune„ nenadále vně zatáčky. Tuto krizovou situaci se naučíte postupně zvládat a bude pro Vás prožitkem, který si osvojíte a na silnici Vám tento návyk přinese užitečnou pomoc.

Foto

Chci si vyzkoušet terénní polygon Centra

Pokud máte vozidlo typu off road, SUV nebo vůz jinak uzpůsobený pro jízdu v terénu, můžete si objednat kurz off road. Krátká teorie, seznámení s variantami tratí na terénním polygonu a samotná jízda. Budou se vám věnovat zkušení instruktoři – jezdci truck trialových speciálů TATRA 813 8x8 LIBROS TATRA TEAMU, kteří Vám poskytnou rady jakou zvolit techniku jízdy v terénu, jak „číst“ terén, čemu se vyhnout, apod s ohledem na typ a vašeho vozu. Pro jízdu v terénu platí samostané bezpečnostní předpisy. Další variantou je pronájem terénního polygonu pro vaše klubové aktivity, soutěže nebo závody off road, trial, cross – country, apod.

Chci si na asfaltovém polygonu zazávodit

Máte-li závodní vozidlo, které splňuje řády FAS a jste jezdec s licencí nebo i bez, můžete využít některý z volných termínů Centra. Na ploše Centra je několik variant tratí, které vytýčíme a můžete vyzkoušet své schopnosti řídit svůj závodní vůz. Pro jízdu na asfaltovém polygonu se závodními vozy platí zvláštní bezpečnostní předpisy.

Foto

Mám v registru řidiče trestné body

Tento typ kurzu, způsob registrace a forma jeho provádění je poměrně složitá. Všechny informace můžete získat na kontaktních telefonech Centra, dotaz zmůžete zaslat emailem nebo prostřednictvím facebooku. Doporučujeme se nejdříve blíže seznámit s podmínkami přijetí do kurzu na odečet bodů a po té se registrovat nebo se poradit prostřednictvím telefonu.

Je možný firemní den na Centru?

Firemní den, event, konference, semináře, školení, setkání přátel nebo obchodních partnerů je zajímavý a vyhledávaný program Centra. Poskytujeme vše pro klienta „na klíč“. Kapacita cca 200 míst show room, asfaltový nebo terénní polygon nebo jejich kombinace, catering, drink servis, zajištujeme ubytování, doprovodné tématické programy. Pro firemní den může být využit celý areál Centra bezpečné jízdy včetně dalších prostor areálu LIBROS-dům, profi, hobby, řemeslo.

Foto

Partneři

  • OSTRAVA BEZPEČNÁ DOPRAVA!!!
  • Czechoslovak Group
  • ACA Autocentrála
  • Česká pojišťovna